فایل word مقاله بررسي تاثير راديکالهاي آزاد به روش EGR داغ در عملکرد و آلايندگي موتور دوگانه سوز ديزل گازطبيعي LISTER(8 1)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بررسي تاثير راديکالهاي آزاد به روش EGR داغ در عملکرد و آلايندگي موتور دوگانه سوز ديزل گازطبيعي LISTER(8 1) :

محل انتشار: پانزدهمین کنفرانس سالانه مهندسی مکانیک

تعداد صفحات:8

نویسنده(ها):

وهاب پیروزپناه – استاد-دانشگاه تبریز, دانشکده مکانیک
سیدیاشا پروینی اسکوئی – کارشناس -دانشگاه تبریز, دانشکده مکانیک
کمیل علی پوریان – کارشناس-دانشگاه تبریز, دانشکده مکانیک
امیر صادقپور رنجبر – کارشناس ارشد-دانشگاه تبریز, دانشکده مکانیک

چکیده:

در طی آزمایشات تجربی که بر روی موتور ( 1- LISTER(8 دوگانه سوز دیزل- گاز طبیعی ( 86% CNG1 و 14 % گازوئیل) درحالت بارکامل ودور اسمی موتور در آزما یشگاه ماش ینهای حرارتی دانشگاه تبر یز انجام شد , مشاهده شد که با است فاده از بازخورانی گونه های فعال موجود در گازهای خارجی داغ , توان ترمزی موتور در درصدهای EGR خروجی به روش پایینEGRافزایش یافته و در 7/48 درصد جرمی , به ب یشترین مقدار خود رسید . این افزایش توان در حالی است که مصرف گاز طبیعی به دلیل جایگزینی کسری از مخلوط ت ازه با گازهای بازخورانی شده , کاهش یافت .همچنین غلظت آلاینده اکسید نیتروژن در 7/48درصد ماکزیمم و آلاینده های منوکسید کربن و هیدرو کربنهای نسوخته در همین درصد به مینیمم خود رسید و در سایر درصدها هر سه آلاینده رفتار نزولی از خود نشان دادند.
برای حفظ وا کنش پذیری رادیکالهای آزاد بازخورانی شده از کوتاه ترین مدارEGRداغ ممکن ( بدون نصب هیچ گونه دبی سنج ی در مسیر )استفاده شد . لذا برای تعیین دبیEGRتلفیقی از محاسبات سیالاتی و ,دادهای تجربی بکار رفت.

لینک کمکی