فایل word مقاله GPS و نقش آن در حمل و نقل ريلي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله GPS و نقش آن در حمل و نقل ريلي :

محل انتشار: نهمین همایش حمل و نقل ریلی

تعداد صفحات:11

نویسنده(ها):

تایماز سیدمصطفایی –

چکیده:

انسانها اساسا به دنبال ازاد ساختن خویش از قید وبندهای اطراف هستند. این موضوع در مورد کارکنان سازمانها و شرکتها نیز صدق می کند و معمولا کنشهایی گاه چالش زا بین آنان و مقررات , ضوابط, روشها و ابزار انجام کار وجود دارد. فناوری اطلاعات و ارتباطات در سالهای اخیر تغییرات شگرفی را در نوع نگرش به کارکنان ایجاد کرده استو کارکنان مجازی و از راه دور جایگاه ویژه ای در کسبکار نوین کسب کرده اند.
با توجه به وجود و ضرورتپرداختن به علم و فن سنجش از راه دور که دراواخر قرن بیستم توسعه پیدا کرده, می توان با استفاده از داده های ماهواره ای به شناسایی پدیده های سطح زمین و تا حدی عمق زمین دست یافت که در این میان موجب رفع نیاز بشر به در اختیار داشتن سریع و دقیق اطلاعات از زمین میشود.
همچنین, توانایی بشر در پیشرفت تکنولوژی پرتاب ماهواره باعث توسعه سریعو کاربرد همه جانبه دانش فن آوری نوین اطلاعات مکانی شده است .
مدیران هزاره سوم در یک فضای 4 بعدی مدیریت می کنند و بعد چهارم این فضا که زمان می باشد هر روز نقش بیشتریپیدا می کند. مدیر مدبر می خواهد درمورد زمان و مکان نیروهای خود, ناوگان ریلی تحت پوشش خود, دارایی های شرکت خود مرتبا مطلع باشد. اطلاع از مکان نیروهای خود, ناوگان ریلی تحت پوشش خود, دارایی های شرکت خود مرتبا مطلع باشد. اطلاع ازمکان آنها و زمان تعیین موقعیت آنها المانهای مورد نیاز اوست . سیستم های ردیابی به کمک چنین مدیرانی امده و می توانند با جام جهان نمایی به عنوان مرکز کنترل که در دفترشان روی یک کامپیوتر نصب شده اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه نحوه و زمان اجرای ماموریتها و ایمنی و سلامت تیم های تحتوشش خود و همچنین ناوگان در حال سیر مرتبا در دسترس داشته باشد و تا درمواقع لازم در حداقل زمان تصمیم گرفته و دستورات لازم را صادر نمایند.

لینک کمکی