فایل word مقاله بهسازي، مقاوم سازي و تقويت پلهاي بتني به روش پس تنيدگي و پيش تنيدگي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بهسازي, مقاوم سازي و تقويت پلهاي بتني به روش پس تنيدگي و پيش تنيدگي :

محل انتشار: دومین کنفرانس ملی بهسازی و مقاوم سازی ایران

تعداد صفحات:14

نویسنده(ها):

حسین میسمی – معاونت پژوهشی مرکز ملی مقاوم سازی ایران
سیدهاشم نوربخش – کارشناس ارشد مهندسی عمران آب مرکز ملی مقاوم سازی ایران
علی غضنفری – کارشناس مرکز ملی مقاوم سازی ایران
میرمعصوم سهرابی – دانشجوی دکتری آکادمی علوم آذربایجان

چکیده:

امروزه با توجه به پیشرفت علوم و گستردگی فن اوری در طراحی سازه پل ها و روگذرها و مشخص شدن فاکتورهای دینامیکی و استاتیکی می توان با الهام از طراحی پل های قدیمی ساخت نیاکانمان نظیر سی و سه پل اصفهان که در سالهای دور ساخته شده, به تقویت و بهسازی پلهای موجود پرداخت. تکنیک پس تنیدگی که یکی از روش های جدید و مناسب جهت ترمیم و تقویت سازه های بتنی موجود است, می تواند راهکار بهینه در این راستا باشد.
لذامی توان جهت اعمال نیروی پیش تنیدگی و پس تنیدگی در سازه های آبگذر و پلها با ارزیابی ضرایب اطمینان پل بتنی با ارتفاع مشخص و عرضه عرضه و پهنای پل, قبل و بعد از اعمال نیروی پس تنیدگی تحت بارگذاری استاتیکی, آب بالا امدگی و زلزله و بررسی نتایج خروجی به کنترل ترک و مدل های مختلف کابل گذاری در پایه پل پرداخت.
از نتایج حاصله و مقایسه عملکردنیروهای پس تنیدگی ضمن انتخاب بهترین مقطع برای کابل گذاریجهت اعمال نیروی پس تنیدگی, اثرات ناشی از تنش های حاصل از بارگذاری های استاتیکی, دینامیکی و بار ناشی از آب بالا آمادگی بر پایه پل, کاهش می یابد که نتیجه آن کاهش عرض ترک, بالا بردن مقاومت پل در برابر نیروی برکنش و کاهش حجم سازه ای پل می باشد.

لینک کمکی