فایل word مقاله تشريح الزاماتِ طراحي مرکز مديريت بحران نمونه موردي (مرکز مديريت بحران بندر امام خميني)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل word مقاله تشريح الزاماتِ طراحي مرکز مديريت بحران نمونه موردي (مرکز مديريت بحران بندر امام خميني) دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word مقاله تشريح الزاماتِ طراحي مرکز مديريت بحران نمونه موردي (مرکز مديريت بحران بندر امام خميني) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت مشاهده بهم ريختگي احتمالي در متون زير ,دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word مقاله تشريح الزاماتِ طراحي مرکز مديريت بحران نمونه موردي (مرکز مديريت بحران بندر امام خميني),به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word مقاله تشريح الزاماتِ طراحي مرکز مديريت بحران نمونه موردي (مرکز مديريت بحران بندر امام خميني) :

بحران در حوادث غیرمترقبه

تعداد صفحات: 1

چکیده:

در راستای ایجاد نظام‌های مدیریت بحران اقدامات بسیاری در هر یک از مراحل چهارگانه مدیریت بحران می‌بایست به انجام برسد. یکی از این اقدامات که از جمله اجزا مرحله آمادگی محسوب می‌شود, ایجاد مرکز مدیریت بحران می‌باشد. در واقع مرکز مدیریت بحران اصلی‌ترین جز سامانه‌های واکنش به بحران می‌باشد که در خصوص الزامات طراحی و بهره ‌برداری موثر از آن مباحث بسیاری مطرح گردیده است. هدف از ایجاد مرکز مدیریت بحران هماهنگی اطلاعات رسیده از مناطق عملیاتیِ مقابله با بحران و منابع درگیر در مدیریت بحران است. وظیفه این مرکز دریافت, ارزیابی و نمایش اطلاعات به گونه‌ای موثر برای مدیران بحران می‌باشد تا بر اساس آن تصمیم‌های لازمه گرفته شود. به دیگر سخن مرکز مدیریت بحران تسهیل کننده تصمیم‌گیری‌ها, ارتباطات, هماهنگی‌ها می‌باشد و یکپارچه‌سازی عملیات مقابله را بعهده دارد.
بر اساس تجربیات دیگر کشورها در زمینه الزامات طراحی مراکز مدیریت بحران راهکارهای مفیدی پیشنهادشده است که می‌تواند راهنمای مدیران بحران در سازمانهای ایرانی باشد. مرکز مدیریت بحران به صورت معمول می‌بایست تشکیل شده از چهار فضای مشخص باشد که با نامهای1) اتاق ارتباطات, 2) اتاق مدیریت بحران, 3) اتاق روابط عمومی و رسانه‌ای و 4) اتاقهای کاری تیم‌های تخصصی خوانده می‌شوند. در این مقاله اصلی‌ترین الزاماتی که به جهت طراحی و بهره‌برداری از هر یک از فضاهای چهارگانه می‌بایست مد نظر قرار گیرد مورد بحث واقع می‌شود.

لینک کمکی